Azjatycka pielęgnacja cery na noc

Większość kobiet kończy dzień wieczorną higieną, której nieodłączną częścią jest usunięcie makijażu przed snem, oczyszczenie cery oraz nałożenie kremu na noc. Te trzy elementy stanowią już i tak dość długi rytuał pielęgnacyjny.

Jednak czy mamy pewność, że nasza skóra została dogłębnie oczyszczona i nawilżona? Azjatyckie kobiety, a w szczególności Japonki, które charakteryzuje gładka i porcelanowa cera, odpowiedzą pewnie przecząco.

Ich rytuał codziennego oczyszczania zawiera wiele etapów, od pięciu do nawet dziesięciu różnych kroków. A wszystko to, aby zachować piękną, elastyczną i przede wszystkim wolną od trądziku czy zaskórników cerę. Być może powinnyśmy się czegoś od nich nauczyć?

Pierwszą częścią wieczornej wieloetapowej pielęgnacji skóry twarzy jest demakijaż, najlepiej za pomocą olejów, dzięki tak zwanej Oil Cleansing Method – czyli metodzie polegającej na nałożeniu na twarz mieszaniny olejów i usunięciu ich za pomocą ciepłej ściereczki, której włókna dokładnie oczyszczą pory.

Następnie, Azjatki ponownie oczyszczają cerę za pomocą kosmetyku do mycia twarzy, na przykład pianki myjącej lub mydła. Potem nakładają krem na noc i wmasowując go dokonują masażu twarzy, który stanowi ważny element pielęgnacji w kulturze japońskiej.

Kolejnymi zastosowanymi przez Japonki kosmetykami są: tonik, serum odżywiające cerę i emulsja. Ostatnim obowiązkowym punktem jest krem pod oczy, który pozwoli nam uniknąć powstawania nieestetycznych cieni czy opuchnięć pod oczami.

http://suplementydiety.net/diety/ Rozszerzająca się ku dołowi klasyczna suknia ślubna w kolorze białym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *