Azjatyckie kobiety wzorem w pielęgnacji

Choć obecnie dostęp do kosmetyków w różnych przedziałach cenowych jest nieporównywalny z tym, jak było jeszcze kilkanaście lat temu, wydaje się, że problemy z cerą wielu kobiet nie maleją.

Wręcz przeciwnie, wciąż produkuje się coraz więcej środków do pielęgnacji różnych typów skóry, w tym skóry atopowej, przesuszonej, cery trądzikowej i tłustej… Mimo że technologie są coraz bardziej rozbudowane, często okazuje się, że zachodni rynek kosmetyków ma już zmartwionym kobietom niewiele do zaoferowania.

A problemy z cerą są coraz częstszym problemem, który wcale nie mija z czasem. Walka z pryszczami i zaskórnikami, szkodliwym wpływem promieni słonecznych na skórę, przedwczesnymi zmarszczkami czy przesuszeniem staje się zmorą większości z nas.

Dlatego też w ostatnim czasie Europejki zwracają się z pytaniem o prawidłową pielęgnację ciała i twarzy do niedoścignionego wzoru, jakim są Azjatki. Powszechny pogląd sugeruje, że Chinki, Japonki czy też Koreanki starzeją się dużo później niż kobiety z zachodu Europy.

Dlaczego tak się dzieje? Być może, jest to po prostu genetyczne. Z drugiej strony, azjatyckie kobiety różnią się od Europejek swoim skrupulatnym podejściem do pielęgnacji cery, czego powoli się od nich uczymy. Naturalne środki, regularność, stosowanie filtrów UV chroniących przed zgubnymi skutkami wystawiania cery na czynniki środowiskowe – oto recepta Azjatek na długą młodość.

uczulenia http://stomatologiczne.net.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *