Depilacja pastą cukrową

Pielęgnacja ciała to nie tylko odpowiednie oczyszczanie skóry, nawilżanie czy regeneracja naskórka. Codziennie wykonywane zabiegi, na przykład depilacja, również mogą wpływać na zdrowie i wygląd naszej skóry i cery.

Przeważnie do depilacji używamy środków chemicznych, jak na przykład bardzo popularne kremy do bezbolesnej depilacji, gorące woski podrażniające skórę czy też nieodwracalna depilacja laserowa.

Tymczasem, co pokazuje rynek, Europejki coraz częściej zaczynają sięgać po sposoby usuwania zbędnego owłosienia tradycyjnie zakorzenione w krajach arabskich. Mowa oczywiście o depilacji tak zwaną pastą cukrową, czyli substancją uzyskaną poprzez zagotowanie cukru z wodą oraz z sokiem z cytryny.

Gotową pastę cukrową można zakupić w sklepach z kosmetykami azjatyckimi oraz na aukcjach internetowych, a depilację tym naturalnym sposobem coraz częściej wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Zaletą tej metody jest przede wszystkim to, że nie podrażnia ona tak bardzo, jak depilacja ciepłym woskiem, redukuje się także ryzyko poparzenia. Zabieg jest także mniej bolesny, ponieważ pasta cukrowa przykleja się tylko do włosów, nie szarpie natomiast skóry, jak to się dzieje w przypadku wosku.

Oprócz tego, jeżeli depilację wykonamy w domu, to sposób ten jest bardzo tani. Pasty cukrowej, jako metody w pełni naturalnej i bezpiecznej, można używać nawet na najbardziej delikatnej skórze.

w poznaniu leczymy paradontozę leczenie paradontozy poznań najlepsze leczenie paradontozy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *