Henna – wspaniała odżywka i farba

Sprowadzanie kosmetyków z rynku azjatyckiego jest wspaniałym przykładem tego, jak konsumenci sami kształtują rynek w danej branży. Jednym z przykładów jest fakt, że Europejki, niezadowolone z produktów obecnych na rynku zachodnioeuropejskim z branży kosmetycznej postanowiły sprowadzić tzw. kremy BB, które bardziej spełniały ich oczekiwania.

Podobnym fenomenem jest rosnąca popularność naturalnych, roślinnych farb do włosów, stosowanych od wieków w Azji, natomiast w Europie używanych dopiero od kilkunastu lat. Henna, bo o tym wspaniałym produkcie mowa, jest jednocześnie odżywką, jak i farbą.

Nie powoduje wysuszenia włosów, wzmacnia je i odżywia, redukuje łupież, sprawia, że włosy są miękkie, sprężyste i sypkie, nie powoduje alergii, ponieważ jest produktem w stu procentach ziołowym.

Mimo, że sama henna to barwnik nadający kolor między brązem a płomienną rudością, uzyskany kolor możemy modyfikować przez domieszki innych barwiących ziół (indygo, amla, jatropha), dodatek soku z cytryny, kawy lub czerwonego wina, a także czas farbowania.

Prawdziwa naturalna henna nie zawiera konserwantów, utleniaczy czy sztucznych aromatów, więc jest całkowicie bezpieczna w stosowaniu. Ponadto, przy okazji farbowania możemy nałożyć na włosy odżywkę, maskę lub olej z nasion lnu, co zwiększy jej odżywiający potencjał. Dzięki hennie możemy również stworzyć różne fantazyjne uczesania, stosując także wsuwki, czy farby do włosów.

Jest wręcz przeciwieństwem tradycyjnych farb do włosów, które często doprowadzają do zniszczenia i wysuszenia naszych włosów, a także często wywołują reakcję alergiczną.

wałki fryzjerskie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *