Koreańskie kremy BB

Wiele kobiet, zawiedzionych jakością kremów do twarzy, podkładów i pudrów obecnych na rynku zachodnioeuropejskich, coraz częściej sięga po kosmetyki dedykowane na rynek azjatycki. Tak się stało właśnie z tak zwanymi kremami BB – Blemish Balm, które zrobiły w ostatnim czasie furorę.

Mocno odżywiające BB Creams, bo tak nazywają się one w oryginale, początkowo stosowane były przez osoby, które przebyły operacje plastyczne. Dopiero później skorzystać z nich mogła szersza publiczność – i, jak widać, okazały się strzałem w dziesiątkę.

Okazało się bowiem, że nie tylko osoby po ciężkich operacjach skóry wymagają jednocześnie skutecznego odżywienia, jak i dobrego krycia. Kremy BB, zastępując zarówno krem na dzień, jak i podkład i puder do wykończenia makijażu, odżywiają skórę, lekko ją kryjąc i dając efekt naturalnego wyglądu cery.

Kremy te dobrze wyrównują koloryt cery, maskując przebarwienia i wypryski. Można kupić krem o specjalnych właściwościach, na przykład matujący, lecz przede wszystkim należy o nich myśleć jak o kosmetykach wielofunkcyjnych, które zadbają o ogólne odżywienie i poprawienie wyglądu naszej twarzy.

Kremy BB sprowadzane z rynku koreańskiego różnią się wersjami kolorystycznymi. Co godne zauważenia, często najjaśniejsza wersja jest bardziej adekwatna do potrzeb polskiej kobiety niż najjaśniejszy kolor podkładu czy pudru z rynku europejskiego.

Ponadto, łatwiej jest dobrać odcień Blemish Balmu do cery, niż dzieje się to w przypadku podkładów – kremy BB są mniej napigmentowane, co sprawia, że łatwiej dopasowują się do barwy naszej skóry. Z drugiej strony, mniejsze nasycenie substancjami koloryzującymi sprawia, że BB Creams nie powodują tzw. „efektu maski” przy wykończeniu makijażu.

nietypowe wakacje wczasy oczyszczające dla wszystkich zapracowanych zabiegi podologiczne Warszawa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *