Naturalne kosmetyki do makijażu

Podczas wizyt w drogerii rzadko zastanawiamy się nad składem i pochodzeniem kosmetyków stojących na półkach. Wiele kobiet zdziwiłoby się informacją, że większość najbardziej reklamowanych kosmetyków do pielęgnacji, włączając w to te do cery wrażliwej, zawiera silne detergenty, konserwanty oraz potencjalne alergeny.

Skład kosmetyków zazwyczaj podany jest na opakowaniu niewielką czcionką, co dodatkowo utrudnia refleksję nad faktyczną jakością kupowanych przez nas produktów. Z powodu tych niedogodności, coraz częściej sięgamy ku kosmetykom naturalnym, stanowiącym alternatywę dla przepełnionych chemią produktom koncernów.

Przykładem mogą być kosmetyki mineralne, wykonane z substancji stuprocentowo roślinnych, które nie uczulają, nie zatykają porów i nie podrażniają skóry. Ponadto, substancje wykorzystane do produkcji tych towarów bardzo często pochodzą z upraw kontrolowanych biologicznie, dzięki czemu – wybierając właśnie je jako alternatywę dla produktów reklamowanych w mediach – pozytywnie wpływamy na środowisko naturalne i wspieramy zrównoważony rozwój.

Zalety kosmetyków organicznych często przewyższają tę wadę, że nie są one zazwyczaj dostępne od ręki, w byle jakiej drogerii – zazwyczaj w naturalne rosyjskie kosmetyki musimy zaopatrzyć się w sklepie internetowym.

Wśród naturalnych kosmetyków do makijażu możemy znaleźć na przykład wegańskie cienie do powiek albo puder bambusowy. Możemy także zamówić wielofunkcyjne roślinne pigmenty, które będą nam służyć do różnych celów.

Zobacz jak założyć sukienkę, aby leżała na Tobie idealnie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *