Pielęgnacja twarzy

Przewlekłe problemy z cerą, z jakimi zmagają się obecnie Europejki, to między innymi: wypryski, trądzik, nadmierne wydzielanie sebum, rozszerzone pory, grudki, zmarszczki mimiczne, przesuszenie, łuszczenie się skóry, krostki, przebarwienia.

Część z nich stanowi dolegliwość wynikającą ze stylu życia i przyczyn środowiskowych – zanieczyszczenie powietrza i mocno chlorowana woda wpływają negatywnie na utrzymanie ładnej, gładkiej cery.

Mimo, że w wielu przypadkach problemy z cerą wynikają z przyczyn niezależnych od nas, powinnyśmy zapewnić skórze taką pielęgnację, by była odporna na czynniki zewnętrzne.

Przykład bardzo starannej pielęgnacji dostarczają nam Azjatki, a moda na azjatycką pielęgnację skóry ciała i twarzy rozprzestrzenia się na blogach kosmetycznych także w Polsce. Podstawą pielęgnowania skóry na sposób azjatycki jest codzienne, regularne wykonywanie dokładnego oczyszczania skóry, peelingu nawilżenia jej oraz używania kremów z filtrem UV.

Te ostatnie są jednym z sekretów długoletniej młodości, jaką może pochwalić się wiele Japonek czy Koreanek. Chociaż skóra muśnięta słońcem wygląda pięknie, promienie słoneczne nie wpływają korzystnie na zdrowie naszej cery – jeśli jest regularnie wystawiana na słońce bez odpowiedniego filtra, szybciej się starzeje, a ponadto możemy nawet być narażone na raka skóry. Dlatego warto się czegoś nauczyć od mieszkanek Dalekiego Wschodu i wprowadzić kilka wskazówek rodem z ich codziennych rytuałów.

w poznańskim ortodoncja ortodonta poznań ortodoncja poznańska orthostica.pl/damon-system.html

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *